TUkas AUTO-STAIGER CZ a.s.

Firma Auto-Staiger GmbH Stuttgart, mateřská firma pražské filiálky, oslavila tento rok již 112 výročí založení.

 

Firmu založil v roce 1898 pan Paul Staiger, württembergský mistr v cyklistice, původně jako obchod se součástkami a příslušenstvím pro jízdní kola. V roce 1900 se firma stala generálním zastoupením firmy Opel pro oblast Württemberg – Hohenzollern. V roce 1924 byla podepsána smlouva o zastoupení značek Buick a Chevrolet.

Většina poboček v okolí Stuttgartu vznikla v letech 1954 až 1971. V roce 1971 byla založena vlastní leasingová firma Interleasing Auto-Staiger GmbH a v roce 1973 se firma podílela na založení podniku Autoport – největšího prodejce ojetých vozů na jihu Německa. V letech 1976 až 1990 vzniklo šest dalších poboček ve Švábsku.V roce 1992 byla otevřena nová filiálka v Brandenburgu u Berlína, byla převzata velká pobočka v Lipsku, obě na území bývalého Východního Německa a otevřena první pobočka v Praze na Koněvově ulici č. 143.

V roce 1997 byl zahájen provoz firmy Auto-Staiger v Praze na Černokostelecké ulici č. 122, který patří svou rozlohou 22.000 m2 k největším svého druhu v České republice.

V dubnu 2005 firma na své pobočce na Koněvově ulici získala licenci na prodej nových vozů značky Chevrolet a jejich servis včetně prodeje náhradních dílů.

Svým působením v ČR patří firma mezi nejvýznamnější prodejce vozů Opel.Od roku 2002 firma pravidelně získává ocenění Nejúspěšnější prodejce vozů Opel v ČR za nejvíce prodaných nových vozů, k tomu přibyly další ocenění za Nejlepší prodeje užitkových vozů Opel a Nejlepší prodeje pro velkoodběratele vozů Opel a navíc nás zákazníci vyhodnotili na základě zasílaných dotazníků jako Nejlepšího prodejce v oblasti spokojenosti s poskytovanými službami.